Бокс: Макаров печели короната на европейското първенство и мечтае за олимпийските игри

Трясък на европейското първенство по бокс в Москва в полусредна категория Денис Макаров се наложи над англичанина Иен Уивър на финала и сега мечтае за олимпийски благороден метал.

боксът

С изненадващия си триумф на европейското първенство Денис Макаров продължи възходящата тенденция сред немските боксьори аматьори и вече мечтае за олимпийски благороден метал. Една година след като Джак Кълкай-Кет, който междувременно премина към професионалистите, спечели Световната купа, Макаров в полутежка категория се изкачи на върха на подиума след победа със 7-2 срещу англичанина Иен Уивър. Германската боксова асоциация (DBV) също спечели два пъти бронз в Москва.

"Знам как да класифицирам този успех и благодаря на целия отбор. Сега целта ми е Олимпиадата през 2012 г.", каза Макаров. 23-годишният мъж от Ботроп беше по-добър във всички отношения и многократно нанасяше тежки попадения с дясната си пляскаща ръка.

Германската щафета по бокс, оглавявана от треньора Михаел Бастиан, се качи в самолета у дома след златното парти в неделя следобед. "Беше добре да чуя германския химн отново след 2004 г. на европейско първенство. Много съм щастлив, че постигнахме целта си с три медала", каза Бастиан пред SID.

Беблик и Бурхард печелят бронз

Рони Беблик от Кемниц и Ойген Бурхард от Оснабрюк бяха загубили полуфиналите си, но спечелиха бронз като утеха. Третият световен първенец Беблик загуби в полуфиналите в леката категория от англичанина Халид Яфай с 0: 5. Лекият Бурхард загуби битката си срещу сънародника на Яфай Томас Сталкер с 2: 5.

Останалите германски надежди за медал, Константин Буга (Берлин/среден) и Готлиб Вайс (Хайделберг/полу-труден), се провалят рано. "Така стоят нещата в бокса", каза Бастиан: "Ето защо други скочиха в пробива."