АЛБА Берлин изненадващо печели Еврокъп в Краснодар

изненадващо

31.10.2018, 20:22 | dpa

Отборът на баскетболната Бундеслига АЛБА Берлин предизвика изненада в Еврокъп. След силно представяне берлинчани спечелиха в сряда вечерта на финалиста от миналата година Локомотив Кубан Краснодар с 83:75 (49:39). С четири победи в пет мача, АЛБА изравни с руския фаворит в група Б. Най-добрите хвърлячи в Берлин бяха Люк Сикма с 18 и Йоханес Тиман с дванадесет точки.

АЛБА трябваше да се справи без контузения национал Джошико Сайбу и плеймейкъра Пейтън Сива. Но центърът Денис Клифорд се завърна в състава за първи път през този сезон. Въпреки тези проблеми, берлинчани започнаха играта силно концентрирано. С добра защита те бързо спечелиха топката. И в офанзива те веднага бяха точни.

Така че АЛБА винаги водеше в първата четвърт след първия кош на Кубан. В началото на втората четвърт преднината при 29:18 беше дори двуцифрена за първи път. И дори когато домакините станаха по-добри в играта, ALBA запази нервите си и продължи да вкарва. Така те държаха аванс от 49:39 до почивката.

Но след смяната на страните нишката се скъса малко обидно при АЛБА и Краснодар стигна до две точки (53:51). Играта заплаши да се преобърне, но берлинчани отново получиха отговор и се върнаха на 67:58 до края на третата четвърт. Във финалната част АЛБА дори успя отново да се откъсне до 79:68. Това беше предварителното решение. Тогава берлинчани донесоха победа с течение на времето.