Олимпиада накратко: Четири златни спечелени, две загубени отново - плувни щафети печелят медали

Имена и новини: Основните решения и събития от осмия ден на Олимпийските игри в Атина:

8-ми

В предпоследното и последно състезание по плувци имаше още два германски щафетни медала: След лошо представяне преди това мъжете достигнаха второ място на 4 х 100 метра смесени, жените станаха трети. И двата сезона изплуваха европейски рекорди.

• Олимпия накратко: благословия за медали, но и разочарования за Германия

Катрин Рутшов-Стомпоровски печели първото гребно злато за Германия в това. Брита Опелт и Пеги Валеска вземат сребро в двойна скул.

Германският отбор по обездка остава неуверен в златния курс: Печели - за шести пореден път на Олимпийските игри. Този път печелят Ула Залцгебер, Мартин Шаудт, Хубертус Шмит и Хайке Кеммер.

Ралф Шуман потвърждава репутацията си на най-добрия стрелец с бързострелния пистолет през последните години: след 1992 г. в Барселона и 1996 г. в Атланта, той печели злато и в Атина.

Йенс Фидлър, Рене Волф и Стефан Нимке печелят злато в отбора на спринта на колоездачите на пистата: Те побеждават изненадващо силния японец на финала.

За разлика от тях, състезателите с немски състезания губят двата си златни медала, спечелени с отбора и индивидуално от Бетина Хой. Международният спортен съд (CAS) проведе протест на французи, англичани и американци.

След като преди ден Ана Догонадзе спечели злато на батута, световният шампион Хенрик Стехлик спечели бронзовия медал в състезанието при мъжете.

Инго Шулц пропусна финала на 400 м при дебюта си в Олимпиадата.
Най-бързата жена в света беше Джулия от Беларус на финала на 100 м
Нестеренко. Любимата Каролина Клуфт от Швеция спечели злато в седмобоя; Sonja Kesselschläger се класира на шесто място.

Германските играчи на водна топка създават 11: 5 срещу облагодетелстваните испанци и имат всички шансове да стигнат до четвъртфиналите в последната групова игра срещу Австралия.

Хокеистите печелят с 4: 1 срещу Англия и почти са стигнали до полуфиналите.

Играчите на плажен волейбол Андреас Шеуерпфлуг и Кристоф Дикман достигнаха до осмина ос с ясна победа в осминафиналите срещу австралийците Шахт/Слак.